Економија Избор ТОП ВЕСТИ

„Тамаро“ вработува: Потребни се работници, плата од 23.000 денари

Охрид, 25. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Водечките маркети во Охрид и Струга, „Тамаро“ маркетите објавуваат оглас за работа.

– Бидете дел од тимот на „Тамаро“. Нудиме одлични услови, можност за тимска работа и брзо напредување. Маркетот „Тамаро 5“, на Бул „Туристичка“ има потреба од нови вработени. Огласот важи за работа и во трета (ноќна) смена, а платата е од 23.000 денари, информираат од „Тамаро“.

Дополнителни информации сите заинтересирани можат да добијат на телефонот 078/307-642 или преку порака на официјалната Facebook страна на маркетите. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука