Избор Култура ТОП ВЕСТИ

Во Охрид ќе се промовира стихозбирката „Соѕвездие низ магичниот круг“ од Ило Кафеџиоски-Кафе

Охрид, 29. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во организација на НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид и издавачот „Дата Песнопој“ од Битола, во среда на 31-ви јули ќе биде промовирана стихозбирката „Соѕвездие низ магичниот круг“ од Ило Кафеџиоски-Кафе.

Промотор ќе биде Ванѓелко Лозановски, а стихови од книгата ќе читаат: Љубица Чифлигароска и Цветко Божиноски.

ilo kafezioski kafe

Промоцијата ќе се одржи во Прличевата одаја на библиотеката со почеток во 12:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука