ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам

Порака од турист: Stegne mi se u grlu kad na svakom koraku skupljam smece ne bi li uzivala u lepotama Ohridskog jezera

Охрид, 29. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Нуркачите од клубот „Акватек“ на нивниот официјален профил на Facebook ја објавија порака од турист, кој е разучаран од нашиот однос кон неповторливата убавина која ни е од Бога дадена – Охридското Езеро.

– Stegne mi se u grlu kad na svakom koraku skupljam smece ne bi li uzivala u lepotama Ohridskog jezera. Da li znate postoji li neka organizacija koja se bori protiv ovoga? Komunalac Ohrid nije bas aktivan, стои во пораката.

Погледнете дел од нејзината фото-галерија.

Image may contain: plant, sky, shoes, outdoor, nature and water

Image may contain: tree, outdoor and nature

Image may contain: outdoor

извор: ОхридПрес фото: Акватек

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука