Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Две лица физички нападнале стружанец

Струга, 6. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 5-ти август 2019 година, околу 12:00 часот, на улицата „Боро Хаџиески“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир.

– Две лица физички го нападнале 45-годишниот И.Ц. од Струга. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави