Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Лице од Скопје, барано за издржување затворска казна, приведено во Струга

Струга, 9. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 7-ми август 2019 година, во 22:15 часот, во Струга е приведен 30-годишниот А.И. од Скопје, баран по потерница од Казнено поправната установа „Идризово“, за издржување на казна затвор.

– Од страна на полициски службеници А.И. е спроведен во „Идризово“, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави