Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Свечено доделување на дипломите на матурантите во охридската Гимназија

Охрид, 9. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“, вечерва ќе се одржи свечено доделување на дипломите на матурантите од генерацијата 2018-та/2019-та година.

На манифестацијатакоја ќе започне во 20:00 часот ќе се обратат градоначалникот на Орхид, д-р Константин Георгиески, како и директорката на Гимназијата Весна Цветкоска.

Предвидено е свечено доделување на наградите, како и музичка изведба од ученици. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука