Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Стружанец заработи кривична пријава поради бесправна градба

Струга, 10. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 45-годишниот А.П. од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Во текот на 2018 и 2019 година во село Калишта, струшко, пријавениот како сопственик и инвеститор, изградил објект без одобрение за градба. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави