Спорт

Реал му понуди на Нејмар договор тежок 200 милиони евра

Мадрид, 10. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Реал му понуди на напаѓачот на ПСЖ, Нејмар петгодишен договор со плата од 40 милиони евра годишно, пренесува „Спорт ес.“

Во исто време, Бразилецот не брза да склучи договор со нов клуб, бидејќи чека одговор од Барселона, каде би сакал да се врати.

Иако тренерот на каталонскиот тим Ернесто Валверде не го потврди интересот за услугите на Нејмар, играчот се уште калкулира.

Минатата сезона 27-годишниот Бразилец одигра 28 натпревари за ПСЖ, постигна 23 голови и даде оствари 13 асистенции. Парискиот клуб го купи од Барселона во 2017 година за рекордни 222 милиони евра. (Крај)

извор: Вечер фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави