Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Делови од Охрид без струја поради планирани зафати на мрежата

Охрид, 13. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Поради планирани зафати на електро дистрибутивната мрежа, денес без електрична енергија во одреден период од денот ќе бидат делови од Охрид.

– Од 07:00 до 11:30 часот, корисниците од дел од Извидничко, Објект – сојуз на глуви, Радио Охрид МРД, „Градинар“, објекти кон Костозглобна покрај езеро, Кланица, Краварник, Бензиска станица, Зграда „Ремис“ Зона Запад на бул. „Туристичка“ до Лукоил, Бензинска станица. Од 08:00 до 14:00 часот, корисниците од дел од објектите околу ТОП Маркет на улицата „15-ти Корпус“, ул. „Кленоец“, ул. „15-ти Корпус“, ул. „Српница“, ул. „Ивица Мартин“, информираат од Центарот за управување со кризи. (Крај)

извор: ЦУК фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука