Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Внимавајте, во Охрид „кревеT“ (Фото)

Охрид, 13. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Охридската „пајак“ служба неуморно работи во текот на летните месеци, засилена со новото возило кое минатата година градот го доби на подарок од Скопје.

Затоа внимавајте каде паркирате и користете ги само местата каде тоа е дозволено, затоа што само во Охрид зборот кревет има две значења – кревет и „кревеТ“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука