Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Физички нападнат 61-годишен охриѓанец на улицата „7-ми ноември“

Охрид, 13. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 12-ти август 2019 година, во 16:15 часот, на улицата „7-ми ноември“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир.

– 61-годишниот Н.Р. бил физички нападат од страна на друго лице. СВР Охрид презема мерки за расчистување на случајот, информираат од Секторот. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави