Спорт

Роналдо: Не ми требаат уште пари, сакам да го внесам моето име во историјата на фудбалот

Торино, 13. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо изјави дека е мотивиран да освои нови награди.

Португалецот е петкратен освојувач на „Златната топка“ и нема намера да застане на оваа награда.

– Јас секогаш се стремам да победам, пред сè, кога се ова се однесува на тимските трофеи. Впрочем, тие индиректно носат поединечни награди. Секој ден се будите со цел да постигнете нешто, а не само да заработувате пари. Фала му на Бога, не ми требаат уште пари. Сакам да внесам моето име во историјата на фудбалот и да продолжам да победувам сè повеќе – изјави Роналдо.

Португалецот ќе се обиде во претстојната сезона да го однесе Јувентус на врвот во Лигата на шампионите и на тој начин да дојде до нови индивидуални признанија. (Крај)

извор: Плус инфо фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави