Спорт

Официјално: Иван Перишиќ е нов фудбалер на Баерн Минхен

Минхен, 13. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Иван Перишиќ е нов фудбалер на Баерн Минхен, откако стигна на позајмица за која Баварците платија пет милиони евра и имаат право да го откупат следната сезона за 20 милиони евра.

Тренерот на Баварците, Нико Ковач е во сериозни проблеми откако му пропадна трансферот на Лирој Сане поради повреда.

Баерн требаше да го купи Сане за 150 милиони евра, но поради повредата решија да го ангажираат Хрватот. (Крај)

извор: Спорт 1 фото: instagram/fc bayern

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави