Избор Локална самоуправа

„Охридски комуналец“ помага во гаснење на пожарот кај Велмеј

Охрид, 14. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – ЈП „Охридски Комуналец“ активно се вклучи во помагањето на општина Дебрца во гаснењето на дабовата шума во близина на село Велмеј.

На располагање отстапени се двете цистерни со кои располага претпријатието. (Крај)

извор: Општина Охрид фото: Општина Охрид

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави