Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со услови за локално наоблачување и температура до 27. степени

Охрид, 15. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес во Охрид ќе биде сончево со услови за локално наоблачување и можност за локални врнежи од дожд и грмежи.

УВ индексот има вредност 7, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 27. степени.

– Денес ќе биде променливо облачно, значително посвежо и ветровито со умерен до засилен северен ветер, а ќе има и локални врнежи од дожд и грмежи. Утре се’ уште ќе има услови за локален дожд. Од сабота следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука