Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 28. степени

Охрид, 17. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес во Охрид ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, наместа засилен ветер од северен правец.

УВ индексот има вредност 7, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 28. степени.

– Следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука