Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со температура до 30. степени

Охрид, 19. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

УВ индексот има вредност 8, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 30. степени.

– Продолжува периодот на стабилно и топло време со постепен пораст на температурата на воздухот, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука