ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија ТОП ВЕСТИ

Тв Телма: Во тек е приведување на Катица Јанева (Видео во ЖИВО)

Скопје, 21. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Голем број полицајци го опколија домот и ја затворија улицата во скоспката населба Козле каде живее Катица Јанева, јави Тв Телма.

Апсење на Катица Јанева

Gepostet von Вечер am Mittwoch, 21. August 2019

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 21. August 2019

Како што дознава Телма во тек е приведување на специјалната обинителка која вчера даваше исказ пред Обвинителство за случајот „Рекет“.

Обвинителството закажа прес конференција во 14:00 часот за случајот „Рекет“. (Крај)

извор: Тв Телма фото: Тв Телма видео: Вечер/Тв21

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука