Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Хероин пронајден во возило на лице од Охрид

Охрид, 22. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 46-годишниот И.В. од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

– На 22-ри февруари 2018 година, во село Орман, полициски службеници, при преглед на лица и патничко возило, управувано од К.Р. од Охрид, во кое бил и пријавениот како како совозач, кај него бил пронајден и одземен хероин, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука