Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Прашкаста материја, марихуана и таблети пронајдени кај лице од Охрид

Охрид, 24. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 22-ти август 2019 година, во 23:30 часот во СВР Охрид бил приведен 22-годишниот К.Н. од Охрид, кај кого при претрес на улицата „15-ти Корпус“ биле пронајдени и одземени прашкаста материја, марихуана и таблети.

– По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука