Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 30. степени

Охрид, 25. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

УВ индексот има вредност 7, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 30. степен.

– До вторник, 27-ми август во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Од среда времето ќе биде стабилно и суво со слаб до умерен ветер од југоисточен правец, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука