Спорт

ЛШ: Гигантите ПСЖ и Реал во иста група, Звезда против Баерн и Тотенхем, Динамо контра Сити

Монако, 30. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – По оддржаната ждрепка за Лигата на шампионите, веднаш најмногу внимание предизвикува групата А, каде што се Реал Мадрид и Пари Сен-Жермен, апсолутни фаворити во групата со белгискиот Бриж и турскиот шампион Галатасарај.

Супер-интересно ќе биде и во групата Ф, каде што покрај Барселона се и Борусија Дортмунд и Интер, заедно со чешкиот шампион и аутсајдер во групата Славија Прага.

Динамо Загреб кам-бекот во Лигата на шампиони ќе го има во групата Ц каде што се и Манчестер сити, Аталанта и Шахтјор Доњецк, додека Црвена звезда исто така има моќна група со Баерн Минхен, Тотенхем и Олимпијакос.

Целиот текст прочитајте го ОВДЕ

извор/фото: Топспорт

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука