Забава Избор

Охридскиот DJ Nasty Deluxe има нов ремикс на песната Konstrukt на Die Raumzeit Architekten

Охрид, 30. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Охриѓанецот Кристијан Нестороски, познат како DJ Nasty Deluxe, има нов ремикс на песната Konstrukt на Die Raumzeit Architekten.

Покрај во оригиналната верзија и ремиксот на Dj Nasty Deluxe, песната е издадена и во верзии на Mathew Brabham, Marick и Chris Maico Schmidt.

Dj Nasty Deluxe има авторска емисија „Music for the soul“, која се емитува секој понеделник од 22:00 до 23:00 часот на Супер радио, најслушаната локална радио станица во регионот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука