Избор ОБРАЗОВАНИЕ ТОП ВЕСТИ

Уписи за курсевите по странски јазици во „Кловер“

Охрид, 2. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во тек се уписите за курсевите по странски јазици во Центарот за странски јазици „Кловер“ – Охрид.

– Курсеви по англиски, германски, италијански јазик и математика по цени од 700 до 1.000 денари. Уште и бројни попусти и други поволности, преводи и потврди. Уписите траат до пополнување на местата, информираат од „Кловер“.

Центарот за странски јазици „Кловер“ се наоѓа на Бул. „Туристичка“ број 69. Телефони за информации 046/254-390 и 070/352-853. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави