Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Охриѓанка пријавила дека нејзиниот малолетен син бил нападнат од 62-годишно лице

Охрид, 4. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 3-ти септември 2019 година, во 21:00 часот во СВР Охрид, 31-годишната А.Н. од Охрид пријавила дека нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од страна на 62-годишниот Л.М. од Охрид.

– По целосно документирање на случајот, против него, во согласност со одредбите на Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука