ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам

Подигнати гумите кои беа извадени од езерото кај Градиште

Охрид, 4. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – По вчерашната сторија на Супер радио и OhridPress за Французинот Марк Морел и неговите ЕКО акции, денес последната негова акција доби соодветен епилог.

– Крајот на историјата на гумите… Градиште, 4/09/2019 година. Благодарам на Zoran Spirkovski за помошта, објави Морел на неговиот профил на Facebook.

За Супер радио и OhridPress тој вчера раскажа дел од неговата животна приказна, патувањата, но и конкретните предлози и начини како да направиме повеќе сите заедно за да ја зачуваме природата и езерото за идните генерации.

Image may contain: Marc Morell, standing, shoes and outdoor

Комплетното интервју ОВДЕ. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави