Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Тепачка пред маркет на булевар „Македонски просветители“

Охрид, 5. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 5-ти септември 2019 година, во 04:00 часот во СВР Охрид пријавено е дека е нарушен јавниот ред и мир пред маркет на булевар „Македонски Просветители“ во Охрид.

– Се случила физичка пресметка помеѓу 45-годишниот Т.С. и 51-годишниот Г.Ч., двајцата од Охрид. Тие се приведени и по целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе им поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука