Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

ГФК Охрид Лихнидос денес му гостува на Кораб

Охрид, 7. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерите на ГФК Охрид Лихнидос денес во гости ќе ги „бркаат“ првите бодови во Втората лига.

Во рамки на третото коло ќе играат на Градскиот стадион во Дебар против екипата на Кораб.

Почетокот на натпреварот е во 16:00 часот, а судија ќе биде Дејан Младеновски. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука