Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Две лица го нарушиле јавниот ред и мир во Градскиот пазар во Струга

Струга, 7. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 6-ти септември 2019 година, во 13:15 часот, на Градскиот пазар во Струга нарушен е јавниот ред и мир со карање, викање и непристојно однесување од лицето К.Ј. кон 56-годишниот С.Ј., двајцата од Струга.

– Против нарушителот, Полициската станица од Струга, според одредбите на Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука