Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 25. степени

Охрид, 9. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

Maксималната температура во Охрид ќе се искачи до 25. степен.

– Денес во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Потоа следува период на претежно стабилно и релативно топло време, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука