Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Стружанец повреден од струен удар во сувенирница

Струга, 9. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 8-ми септември 2019 година, во 22:40 часот во Полициската станица во Струга било пријавено дека на улицата „Сергеј Есенин“ од струен удар бил погоден 18-годишнито Е.А. од Струга.

– Тој се допрел со раката до диво поставени метални шипки кои биле под напон, нo истиот одбил да му се изврши лекарски преглед, појаснувајќи дека се чувствува добро и нема потреба од лекарска помош. Од полициски службеници е излезено на местото на настанот и констатирано е дека од страна на 40-годишниот Е.А. од Струга, сопственик на продавница за сувенири има диво поставени метални шипки во земја кои допирале електричен кабел под напон. Од екипа од ЕВН Струга отстранети се металните шипки. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави