Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Лице од Битола пријавило дека било нападнато од сограѓанин во Охрид

Охрид, 9. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 8-ми септември 2019 година, во 13:30 часот 19-годишниот Н.Б. од Битола, пријавил во СВР Охрид дека бил нападнат од страна на 21-годишниот Е.В. од Битола.

– Инцидентот се случил на улицата „Коста Абраш“. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави