Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Крводарителска акција во ЦК „Григор Прличев“

Охрид, 10. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – В сабота, 14-ти септември ќе се одржи крводарителска акција во просториите на Центарот за култура „Григор Прличев“.

Акцијата ќе се реализира во периодот од 09:00 до 14:00 часот, а се очекува да бидат собрани 30-40 единици крв.

Од охридскиот Црвен крст ги покануваат сите оние кои сакаат доброволно да ја даруваат својата крв за да спасат нечиј живот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука