Избор Култура ТОП ВЕСТИ

Награда за најдобра епизодна улога за актерот Стрезо Стаматовски на фестивалот „Гола месечина“

Охрид/Скопје, 10. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Актерот во Охридскиот народен театар, Стрезо Стаматовски се враќа со награда од интернационалниот фестивал на комедијата „Гола Месечина“, што се одржа во Скопје.

Нашиот театар учествуваше со претставата „Каде е пиштолот?“ од унгарски автор Габор Ѓоргеј во режија на Дејана Николовска, а Стаматовски ја доби наградата за најдобра епизодна улога. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави