Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Две лица од Охрид претепале сопружници по сообраќајка во Пештани

Охрид, 10. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 20-годишниот Д.М. и осум години постариот В.М., двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

– На 18-ти август 2019 година во селото Пештани, по претходна вербална расправија во врска со сообраќајна незгода, пријавените физички ги нападнале А.Д. и неговата сопруга, при што им нанеле тешки телесни повреди, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука