Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес облачно време со услови за локален дожд

Охрид, 11. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во попладневните часови ќе има ќе има локална нестабилност со појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во југозападниот западните делови на земјава.

Maксималната температура во Охрид ќе се искачи до 26. степени.

– Утре ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд. Од петок времето ќе биде стабилно и суво со умерен до засилен ветер од северен правец, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави