Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

„Гладијаторите“ дома го пречекуваат Работнички

Охрид, 11. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Охридските ракометари оваа сабота првпат ќе играат пред својата публика во рамки на новата сезона во Супер лигата.

Во салата „Билјанини извори“, засилени со навивачката група „Рибари“, кои и овојпат ќе им бидат играч плус, ја пречекуваат екипата на Работнички.

Почетокот на натпреварот е во 19:00 часот.

„Гладијаторите“ го загубија премиерниот меч во есенскиот дел на гости кај Тинекс Пролет со 21-19. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави