Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

ГФК Охрид Лихнидос против Пелистер за први бодови во Втората лига

Охрид, 12. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерите на Охрид Лихнидос в недела добиваат шанса да ги освојат првите бодови во Втората лига.

Во рамки на четвртата рунда на домашен терен го пречекуваат тимот на битолски Пелистер. На охридските фудбалери им е потребен ветар во грб после лошиот старт на новата сезона, со три порази зад себе.

Почетокот на натпреварот е во 15:30 часот.(Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука