Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Пожар во борова шума во близина на преминот „Ќафасан“

Струга, 11. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 10-ти септември 2019 година, во 12:00 часот, во Полициската станица во Струга бил пријавен пожар покрај магистрален пат во близина на Граничиот премин „Ќафасан“, при што горела борова шума.

– Пожарот бил изгаснат од Противпожарната единица од Струга, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави