Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес облачно време со услови за локален дожд

Охрид, 13. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде претежно сончево и ветровито со засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина и над 70 км/час.

Maксималната температура во Охрид ќе се искачи до 25. степени.

– До вторник времето ќе биде претежно сончево со посвежи утра, но со пораст на дневната температура, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука