ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Декоративна „инсталација“ или полукружни шипки за одвојување на коловозот и тротоарот низ охридските улици?

Охрид, 13. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Ќе останат ли жолтите полукружни шипки за одвојување на коловозот и тротоарот низ охридските улици?

Декоративна „инсталација“, железна корпа исполнета со бели камења денес затекнавме дека е поставена на булеварот „Туристичка“, во близина на Скалестата зграда, пред кружниот тек.

Од надлежните добивме информација дека истата тука била пробно поставена, дали ќе е соодветна како ограда која во иднина ќе се користи по улиците.

извор: ОхридПрес фото: Виктор М

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука