Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес претежно сончево време со температура до 26. степени

Охрид, 15. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде претежно сончево и топло време. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Maксималната температура во Охрид ќе се искачи до 26. степени.

– До среда ќе се задржи претежно сончево и топло време. Дневните температури ќе бидат високи за овој период од годината. Од четврток времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд, а температурата ќе биде во опаѓање, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука