ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Вечер: Мајк Помпео на 4-ти ноември доаѓа во Охрид

Скопје/Охрид, 17-ти септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Американскиот државен секретар Мајк Помпео доаѓа во земјава.

На 4-ти ноември Помпео ќе допатува во Охрид, дознава весникот Вечер од свои извори.

Државниот секретар на САД пред десетина дена упати честитка до Владата и до македонскиот народ по повод 8 Септември, Денот на независноста. Помпео во честитката го издвои грчко-македонскиот договор како значаен историски договор. (Крај)

извор: Вечер фото: Вечер

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави