Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Физичка пресметка на малолетници во Струга

Струга, 17. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 16-ти септември 2019 година, околу 12.:0 часот, во Полициската станица во Струга било пријавено дека на улица „Пролетерски бригади“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу неколку малолетници од Струга.

– Се преземаат мерки за нивна идентификација и за целосно расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави