Избор ТОП ВЕСТИ Хроника

Инцидент во казино во Охрид

Охрид, 18. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 18-ти септември 2019 година, околу 03:00 часот, во СВР Охрид пријавено е дека се случил инцидент во казино на улицата „Св. Климент Охридски“ во Охрид.

– 39-годишниот Б.З. и 43-годишниот Е.Х., двајцата од Охрид, физички го нападнале 32-годишниот М.В. од селото Злести. По целосно документирање на настанот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука