Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Жител на струшко Подгорци се обидел да силува малолетна девојка

Струга, 18. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“, Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против 24-годишниот А.А. од струшкото село Подгорци.

– На 23-ти август 2019 година, во неговиот дом се обидел да изврши обљуба брз малолетна девојка, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука