Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Повреден работник во Охрид

Охрид, 26. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Попладнево повреден работник на работно место во објект во центарот на градот.

Според информациите врз него паднал носач. На терен интервенираше противпожарната единица, а работникот беше згрижен со возило на Брза помош.

Надлежните органи се очекува во текот на утрешниот ден да излезат со детали за настанот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука