Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Кривична за стружанец кој изградил објект без одобрение за градба

Струга, 26. септември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против 58-годишниот Ф.Т. од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

– Во текот на 2019 година во Струга, на улицата „Прва македонска ударна бригада“, пријавениот како сопственик и инвеститор, изградил објект за домување, без одобрение за градба, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука