Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Прв академски час на Факултетот за туризам и угостителство

Охрид, 1. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – На охридскиот Факултет за туризам и угостителство денес започнува академската 2019/2020 година

За бруцошите ќе се одржи првиот академски час запишани во новата академска година. Свечениот час ке се одржи во амфитеатарот на факултетот од 12:00 часот.

Оваа академска година најголем интерес имаше за упис на студиската програма царина и шпедиција. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука