Избор Струга ТОП ВЕСТИ

Стружанец физички нападнал 17-годишна девојка од Лабуништа

Струга, 1. октомври 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 30-ти септември 2019 година, околу 13:00 часот, во Полициската станица во Струга било пријавено дека лицето О.З. од Струга, во својот автомобил физички нападнал 17-годишна девојка од струшкото село Лабуништа.

– По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука